Piffer opp valginnspurten
LO-ungdommen har lansert nettspillet «statsminister for en dag». Tirsdag kveld samlet de seg på et av Youngstorgets utesteder for å planlegge hvordan Jens Stoltenberg kan fortsette som statsminister i fire år.
På Youngstorgets nyeste skudd på utelivsstammen, Kulturhuset, hadde LO tirsdag kveld ungdomssamling i forkant av valget. En samling for å lansere nettspillet «statsminister for en dag» - hvor en kan vinne lunsj med Jens Stoltenberg, og presentasjon av LOs nye valgplakat.
– Vi trenger en liten piff nå som innspurten på valgkampen begynner å nærme seg, sier Kent Rune Pedersen, ungdomsrådgiver i LO.
Ungdomspolitikk
Han hadde invitert unge tillitsvalgte og medlemmer på den politiske venstresiden.
– Valget er viktig for oss. Vi ønsker fortsatt rødgrønt styre, og trenger litt faglig input og humor nå like før innspurten.
Pedersen påpeker at LO har en viktig oppgave med å trekke fram spørsmålene ungdom er opptatte av.
– Midlertidig ansettelse, boligpolitikk, fellesskapsløsninger og solidaritet er saker vi ønsker de rødgrønne fortsatt skal ha hånden på. Det er for dumt å bytte et mannskap som gjør en god jobb, med en gjeng kranglefanter som ikke er enige seg imellom, fastslår Pedersen.
Behold plasteret på
– Det er både et verdivalg og systemvalg vi står foran. De ungdommene vi representerer, det er de som blir rammet hardest av et regjeringsskifte, sier Dagfinn Svanøe, ungdomssekretær i EL & IT Forbundet.
Han tror ikke det er god medisin en blå regjering vil står for.
– Jeg vil beholde det rødgrønne plasteret på, fastslår han.